سال 1400 «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» صفحه اصلي|نقشه سايت
چهارشنبه ٠٦ مرداد ١٤٠٠
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1956
 بازدید امروز : 42
 کل بازدید : 107033
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1406

چگونگي ارسال گزارش فعاليت سالانه

سازمان مردم نهاد (NGOs)

به منظور اعمال نظارت بر فعاليتهاي سالانه سازمانهاي مردم نهاد برابر ماده 5 آئين نامه تأسيس و فعاليت سازمانهاي مردم نهاد، مقام اجرايي مسوول در هر سازمان موظف است گزارش فعاليت سالانه و عملكرد مالي تشكل را بر اساس درآمدها و و هزينه ها تهيه و از طريق همين پايگاه اطلاع رساني براي اداره كل امور سازمانهاي مردم نهاد ارسال نمايد. با توجه به مصوبه هيأت محترم نظارت بر تأسيس و فعاليت سازمان مردم نهاد و از آنجائيكه برابر مفاد آئين نامه تشكل ها موظفند حداكثر تا دو ماه پس از پايان سال مالي گزارش اجرايي و عملكرد مالي خود را به مرجع صدور پروانه ارائه نمايند اين مهلت تا پايان دي ماه 86 تمديد شده است. عدم ارسال گزارش برابر مصوبه ياد شده منجر به تعليق سه ماهه پروانه با درج مراتب در جرايد به منظور اطلاع رساني لازم خواهد شد.

 

چند تذكر مهم براي چگونگي تهيه و ارسال گزارش بر اساس فرم ارسال گزارش فعاليت سالانه

پيش از اقدام به ارسال الكترونيكي عملكرد سالانه از طريق فرم ارسال گزارش فعاليت سالانه و مالي ، نيازمند تهيه مقدمات و سپري نمودن مراحل ذيل هستيد:

الف) در صورتي كه كد پيگيري تشكل خود را تاكنون از مرجع صدور پروانه دريافت نكرده ايد، با در دست داشتن معرفي نامه به وزارت كشور، اداره كل امور سازمانهاي مردم نهاد، واحد پاسخگويي مراجعه فرماييد. در نگهداري و عدم افشاي اين كد منحصر به فرد كه نقش رمز عبور سمن را در تعاملات مكانيزه ايفا مي نمايد دقت كامل داشته باشيد. در صورت مفقود شدن آن مراجعه مجدد با معرفي نامه از سوي سمن ضروريست. به علت اهميت كاربرد كد پيگيري، از ارايه تلفني آن معذوريم.

ب) گزارش فعاليت سالانه خود را در قالب فايل PDF و با كيفيت 300 DPI و يا در فرمت WORD تهيه نماييد. اين گزارش بايد در بر دارنده كليه فعاليتهاي انجام گرفته در سال مورد نظر باشد. فايل تهيه شده را در فرم الكترونيك در بخش مربوطه (ارسال فايل مستندات/ فايل گزارش فعاليت ) الصاق نماييد.

پ) عملكرد مالي سالانه تشكل را بر اساس دو بخش درآمد و هزينه و زير بخشهاي آن كه ذيلاً خواهد آمد، تهيه نماييد:

 بخش درآمد

1 - مانده موجودي سال مالي قبل

2 - درآمدهاي حاصل از انتشار قبوض جمع آوري اعانات

3 - درآمدهاي حاصل از توزيع صندوقهاي جمع آوري اعانات

4 - درآمدهاي حاصل از كمك هاي مردمي واريز شده به حساب بانكي تشكل

5 - درآمدهاي حاصل از دريافت حق عضويت

6 - درآمدهاي حاصل از كمك هاي دستگاههاي دولتي

7 - درآمدهاي حاصل از قراردادهاي خارجي يا كمكهاي منابع مالي خارج از كشور

8 -  درآمدهاي حاصل از ساير منابع

9 -  درآمدهاي حاصل از قرارداد با بخش هاي دولتي يا عمومي

10 - جمع كل درآمد سال مالي به اضافه مانده موجودي سال مالي قبل

بخش هزينه

1 - هزينه هاي جاري ( مانند آب، برق، سوخت، تلفن، اجاره، حمل و نقل، تعميرات و نگهداري، تبليغات، خريد اجناس مصرفي، اينترنت و

2 - هزينه هاي پرسنلي ( مانند حقوق و دستمزد بيمه، پاداش، حق جلسه و مشاوره، حق ماموريت، هزينه سفر و

3 - هزينه طرحها و عمليات در راستاي نيل به اهداف اساسنامه.

4 - هزينه هاي سرمايه اي ( مانند خريد ساختمان، خودرو، وسايل و ملزومات اداري

5 - جمع كل هزينه

ت) عملكرد مالي سالانه را در قالب نامه اي خطاب به مرجع صدور پروانه با محتواي دو بخش درآمد و هزينه به صورت تفكيك شده (بر اساس موارد مندرج در دو بخش فوق الذكر) كه به امضاي مسوول مجاز و به امضاي بازرس (ها) رسيده و ممهور به مهر تشكل باشد، تهيه نماييد.

ث) از نامه فوق اسكني در فرمت PDF و با كيفيت DPI 300 تهيه نماييد . اصل نامه را براي مرجع صدور پروانه ارسال نموده و فايل تهيه شده را در فرم ارسال گزارش فعاليت سالانه و عملكرد مالي در بخش مربوطه (ارسال فايل مستندات/ فايل عملكرد مالي ) الصاق نماييد.

ج) تمامي زير بخشهاي درآمد را در بخش درآمد و تمامي زيربخشهاي هزينه را در بخش هزينه فرم ارسال گزارش فعاليت سالانه و عملكرد مالي مجددا وارد نماييد.

د) مراحل فوق را براي سالهاي مالي مورد نظر جداگانه انجام دهيد 

اوقات شرعی
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری اردبیل می باشد.