سال 1400 «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» صفحه اصلي|نقشه سايت
چهارشنبه ٠٦ مرداد ١٤٠٠
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 23956
 بازدید امروز : 30
 کل بازدید : 107021
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/2031


  چاپ        ارسال به دوست

معاون سیاسی ،امنیتی واجتماعی استانداری اردبیل:

هنر می تواند از بروز آسیبهای اجتماعی پیشگیری کند.

شریفی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل در دومین گفتگوی اجتماعی با هنرمندان اردبیل در خصوص اسیبهای اجتماعی گفت :هنرمند در سه حوزه می تواند حرف بزند و در معرفت، رفتار و بینش مردم موثر باشد و با تمام شکلهای هنری میتواند معرفت افزایی کرده و به محض این که قدمی به سوی جلو برداشت، شایسته جایگاه هنری می شود.

وی افزود: شکل گرفتن منظومه های فکری پشتوانه ای نظری برای ایجاد معرفت هنری می شود و تا زمانی که منظومه فکری و معرفتی نداریم، طبیعتا هر امری که به جامعه ما وارد شود، توسط مردم زود به مصرف می رسد.

شریفی اظهار کرد: اگرچه امروز باید سنت ها را هم حفظ نمود، اما نمی توان به طور کامل به آن اتکا کرد و نیازمند استفاده از این سنت ها در قالب های جدیدتری می باشیم و برای این استفاده است که نیاز به هنرمند و اندیشه ورز پیش می آید.

وی افزود: هنر تجسمی می تواند در حوزه های عواطف و بینش هم وارد شوند و هنرمند می تواند با استفاده از چنین حوزه هایی جامعه را تغییر دهد، اصلاح کند و پیشرفت آن را مسجل کند.

معاون استاندار گفت: نکات معرفتی که جامعه را شکل می دهد، قابل نقادی است و این هنرمند است که می تواند نقدش را طوری بیان کند که از سطح فلاسفه و اندیشمندان به سطح عموم برساند و در واقع کار اصلی هنرمند انتقال رهیافت های علمی به فهم عموم است

وی با اشاره به عمده آسیبهای اجتماعی که به نوعی بار مسائل اخلاقی جامعه را به دوش می کشند، خاطر نشان کرد: در حوزه های ایمانی ما در مسئله مناسک واحکام جایگاه خوبی داریم اما هنرمندان می توانند در خصوص باورها و اخلاقیات جامعه که نیازمند هدایت و نقادی وضع روزمره مردم است، موثرتر باشند.

مدیرکل اموراجتماعی وفرهنگی استانداری نشست گفتگوی اجتماعی با هنرمندان را در راستای محوریت نقش ورسالت اجتماعی هنرمندان در مدیریت مسایل فرهنگی وآسیب های اجتماعی استان دانست .

شفیع شفیعی از ادامه برگزاری نشست های متعدد با گروههای مختلف اجتماعی خبرداد .دراین جلسه هنرمندان به نقش وتاثیر  هنر درفرهنگ وکاهش آسیب هاومسایل اجتماعی به بحث وبررسی پرداختند.


٠٧:٥٣ - 1395/08/23    /    شماره : ٢١٧١٦    /    تعداد نمایش : ٧٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اوقات شرعی
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری اردبیل می باشد.